Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 21.04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
Unii do zaakceptowania. O tym, jakie rozwiązanie zarekomendować Radzie Krajowej, zarząd Unii zdecyduje 25 kwietnia, w przeddzień posiedzenia Rady Krajowej partii.


WŁOCHY
Bez premiera
Wielkanoc w Rzymie

Uroczystościami Wielkiego Czwartku papież Jan Paweł II zainaugurował Triduum Paschalne. W Roku Wielkiego Jubileuszu ma ono charakter szczególnie uroczysty. Do Włoch przybyły na Wielkanoc 2 miliony zagranicznych pielgrzymów i turystów. Aż 4 miliony Włochów, wykorzystując fakt, że święta kościelne zbiegły się ze świętem narodowym, spędzą te dni poza domem. Nastroju nie psuje przedłużający się kryzys rządowy.


KUBA
Oskarżenia pod adresem czeskich dyplomatów
Havel kontrrewolucjonista

Kuba oskarżyła w czwartek dyplomatów z czeskiej ambasady w Hawanie
Unii&lt;/name&gt; do zaakceptowania. O tym, jakie rozwiązanie zarekomendować &lt;name type="org"&gt;Radzie Krajowej&lt;/name&gt;, zarząd &lt;name type="org"&gt;Unii&lt;/name&gt; zdecyduje 25 kwietnia, w przeddzień posiedzenia &lt;name type="org"&gt;Rady Krajowej&lt;/name&gt; partii.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;WŁOCHY&lt;/name&gt;<br>Bez premiera<br>Wielkanoc w &lt;name type="place"&gt;Rzymie&lt;/name&gt;&lt;/tit&gt;<br><br>Uroczystościami Wielkiego Czwartku papież &lt;name type="person"&gt;Jan Paweł II&lt;/name&gt; zainaugurował Triduum Paschalne. W Roku Wielkiego Jubileuszu ma ono charakter szczególnie uroczysty. Do &lt;name type="place"&gt;Włoch&lt;/name&gt; przybyły na Wielkanoc 2 miliony zagranicznych pielgrzymów i turystów. Aż 4 miliony Włochów, wykorzystując fakt, że święta kościelne zbiegły się ze świętem narodowym, spędzą te dni poza domem. Nastroju nie psuje przedłużający się kryzys rządowy.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;KUBA&lt;/name&gt;<br>Oskarżenia pod adresem czeskich dyplomatów<br>&lt;name type="person"&gt;Havel&lt;/name&gt; kontrrewolucjonista&lt;/tit&gt;<br><br>&lt;name type="place"&gt;Kuba&lt;/name&gt; oskarżyła w czwartek dyplomatów z czeskiej ambasady w &lt;name type="place"&gt;Hawanie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego