Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 02.05
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
dwie manifestacje zgromadziły 20 - 25 tys. osób, a w Petersburgu na placu Zamkowym stawiło się tylko niespełna 10 tys. manifestantów.

Być może po raz pierwszy - jak twierdzą rosyjscy socjologowie - liczba świętujących prawosławną Paschę była większa od liczby osób, które wolały uczcić 1 Maja. Z badań opinii publicznej wynikało, że prawosławną Wielkanoc, która w tym roku wypadała w niedzielę 30 kwietnia, świętowało ponad dwie trzecie Rosjan. W samej Moskwie - jak podało MSW - w paschalnych nabożeństwach uczestniczyło ok. 125 tys. wiernych.


PALIWA Czy powstanie megakoncern w Europie Środkowej MOL proponuje fuzję PKN-owi

Prezes węgierskiego koncernu paliwowego MOL proponuje Polskiemu Koncernowi Naftowemu fuzję
dwie manifestacje zgromadziły 20 - 25 tys. osób, a w &lt;name type="place"&gt;Petersburgu&lt;/name&gt; na &lt;name type="place"&gt;placu Zamkowym&lt;/name&gt; stawiło się tylko niespełna 10 tys. manifestantów.<br><br>Być może po raz pierwszy - jak twierdzą rosyjscy socjologowie - liczba świętujących prawosławną Paschę była większa od liczby osób, które wolały uczcić 1 Maja. Z badań opinii publicznej wynikało, że prawosławną Wielkanoc, która w tym roku wypadała w niedzielę 30 kwietnia, świętowało ponad dwie trzecie Rosjan. W samej &lt;name type="place"&gt;Moskwie&lt;/name&gt; - jak podało &lt;name type="org"&gt;MSW&lt;/name&gt; - w paschalnych nabożeństwach uczestniczyło ok. 125 tys. wiernych.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br>&lt;tit&gt;PALIWA Czy powstanie megakoncern w &lt;name type="place"&gt;Europie Środkowej&lt;/name&gt; &lt;name type="org"&gt;MOL&lt;/name&gt; proponuje fuzję &lt;name type="org"&gt;PKN-owi&lt;/name&gt;&lt;/tit&gt;<br><br>Prezes węgierskiego koncernu paliwowego &lt;name type="org"&gt;MOL&lt;/name&gt; proponuje Polskiemu Koncernowi Naftowemu fuzję
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego