Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Poznaj swój kraj
Nr: 11
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1960
Chłopcy! - krzyczy Jurek - "regacimy", biorąc kurs na obóz! Kajaki wyrównują w jedną linię i na dany sygnał ruszają chyżo w zawody z wichrem. Raz - dwa, raz - dwa, słychać miarowe uderzenia wioseł o wodę. Niektóre załogi na lżejszych kajakach wysuwają się na czoło zwartej grupy. To "Zefir", "Smyk" i "Delfin". Lecz "Wieloryb", "Neptun" i inne nie pozostają daleko w tyle.
Jeszcze kilka metrów do upragnionego brzegu. Spadają pierwsze, ciężkie krople deszczu. Nagle zalega ciemność, rozświetlana raz po raz błyskawicami. Jeszcze kilka uderzeń wiosłami i załogi wyskakują na brzeg, gdzie oczekuje ich zaniepokojona wachta służbowa.
- Bierz za rufę! - krzyczy Jędrek do "Kaczora" i
Chłopcy! - krzyczy Jurek - "regacimy", biorąc kurs na obóz!&lt;/&gt; Kajaki wyrównują w jedną linię i na dany sygnał ruszają chyżo w zawody z wichrem. Raz - dwa, raz - dwa, słychać miarowe uderzenia wioseł o wodę. Niektóre załogi na lżejszych kajakach wysuwają się na czoło zwartej grupy. To "Zefir", "Smyk" i "Delfin". Lecz "Wieloryb", "Neptun" i inne nie pozostają daleko w tyle. <br>Jeszcze kilka metrów do upragnionego brzegu. Spadają pierwsze, ciężkie krople deszczu. Nagle zalega ciemność, rozświetlana raz po raz błyskawicami. Jeszcze kilka uderzeń wiosłami i załogi wyskakują na brzeg, gdzie oczekuje ich zaniepokojona wachta służbowa. <br>- &lt;who5&gt;Bierz za rufę!&lt;/&gt; - krzyczy Jędrek do "Kaczora" i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego