Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Z pola walki
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1964
pobytu w Szwajcarii Lauer obracał się w środowisku polskiej rewolucyjnej lewicy emigracyjnej. Terenem spotkań emigracji była na ogół biblioteka polska w Zurychu. Na kształtowanie jego poglądów oddziaływali przebywający w Szwajcarii wybitni działacze rewolucyjni, jak A. Warski, K. Radek, H. Walecki, J. Łapiński i inni, z którymi łączyły go bliskie stosunki.
Wstrząs wywołany Rewolucją Październikową w Rosji oraz wzmożony w jej wyniku ruch rewolucyjny w Europie przyspieszyły aktywizację polityczną Lauera. W 1918 r. wstąpił do Socjaldemokratycznej Partii Szwajcarii i działał aktywnie w jej rewolucyjnym nurcie, z którego potem wyłoniła się Komunistyczna Partia Szwajcarii.
W pierwszych dniach stycznia 1919 r. Lauer wrócił do
pobytu w Szwajcarii Lauer obracał się w środowisku polskiej rewolucyjnej lewicy emigracyjnej. Terenem spotkań emigracji była na ogół biblioteka polska w Zurychu. Na kształtowanie jego poglądów oddziaływali przebywający w Szwajcarii wybitni działacze rewolucyjni, jak A. Warski, K. Radek, H. Walecki, J. Łapiński i inni, z którymi łączyły go bliskie stosunki.<br>Wstrząs wywołany Rewolucją Październikową w Rosji oraz wzmożony w jej wyniku ruch rewolucyjny w Europie przyspieszyły aktywizację polityczną Lauera. W 1918 r. wstąpił do Socjaldemokratycznej Partii Szwajcarii i działał aktywnie w jej rewolucyjnym nurcie, z którego potem wyłoniła się Komunistyczna Partia Szwajcarii. &lt;page nr=90&gt;<br>W pierwszych dniach stycznia 1919 r. Lauer wrócił do
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego