Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Młody Technik
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1971
i przerabiamy na siarczan miedziowy.
(4) (...)
W kolbie destylacyjnej ogrzewamy gęstą papkę ze sproszkowanego węgla drzewnego i stężonego kwasu siarkowego. Powstający dwutlenek siarki zawiera domieszki dwutlenku węgla. Obecność CO2 nie jest jednak szkodliwa.
(5) (...)
10 g siarki sproszkowanej i 60 g stężonego kwasu siarkowego ogrzewamy w kolbie destylacyjnej na siatce. Wydziela się dwutlenek siarki, który przepuszczamy przez płuczkę z wodą i suszymy.
(6) (...)
W kolbie umieszczamy sproszkowaną mieszaninę 10 g siarki i 70-80 g brausztynu. Kolbę zamykamy korkiem z rurką do odprowadzania gazu i podgrzewamy ją. Tworzy się dwutlenek siarki, który przemywamy w płuczce z wodą i suszymy.
Ponieważ wybór
i przerabiamy na siarczan miedziowy.<br>(4) (...)<br>W kolbie destylacyjnej ogrzewamy gęstą papkę ze sproszkowanego węgla drzewnego i stężonego kwasu siarkowego. Powstający dwutlenek siarki zawiera domieszki dwutlenku węgla. Obecność CO&lt;hi rend="lower"&gt;2&lt;/&gt; nie jest jednak szkodliwa.<br>(5) (...)<br>10 g siarki sproszkowanej i 60 g stężonego kwasu siarkowego ogrzewamy w kolbie destylacyjnej na siatce. &lt;page nr=113&gt; Wydziela się dwutlenek siarki, który przepuszczamy przez płuczkę z wodą i suszymy.<br>(6) (...)<br>W kolbie umieszczamy sproszkowaną mieszaninę 10 g siarki i 70-80 g brausztynu. Kolbę zamykamy korkiem z rurką do odprowadzania gazu i podgrzewamy ją. Tworzy się dwutlenek siarki, który przemywamy w płuczce z wodą i suszymy.<br>Ponieważ wybór
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego