Typ tekstu: Książka
Autor: Newerly Igor
Tytuł: Pamiątka z Celulozy
Rok wydania: 1973
Rok powstania: 1952
Staszka bocznymi drogami do majątku Rutkowskiego, Górny Szpetal, trzydzieści kilometrów stąd, tam u fornali, właściwie u pastucha jednego, ranny wydobrzeje.
Wszystko, zdawało się, załatwił, dziwiło go tylko, że Staszek uporczywie przywołuje trzymanym w dłoni kluczem. Nachylił się nad nim.
- Masz - szepnął Staszek wtykając mu klucz do ręki zamknąłem na kłódkę.
Wymownym gestem streścił całą sytuację.
Szczęsny nie od razu zrozumiał, ale gdy sobie uprzytomnił, co się teraz dzieje na Piekarskiej i co jutro wyniknie, jeśli kłódka nie będzie zdjęta - to aż go ciarki przeszły.
- Ale z ciebie udko!
- Zawsze tak robię - usprawiedliwiał się Staszek. Zamknąłem, co robiący byłem pewien, że dziś
Staszka bocznymi drogami do majątku Rutkowskiego, Górny Szpetal, trzydzieści kilometrów stąd, tam u fornali, właściwie u pastucha jednego, ranny wydobrzeje.<br>Wszystko, zdawało się, załatwił, dziwiło go tylko, że Staszek uporczywie przywołuje trzymanym w dłoni kluczem. Nachylił się nad nim.<br>- Masz - szepnął Staszek wtykając mu klucz do ręki zamknąłem na kłódkę.<br>Wymownym gestem streścił całą sytuację.<br>Szczęsny nie od razu zrozumiał, ale gdy sobie uprzytomnił, co się teraz dzieje na Piekarskiej i co jutro wyniknie, jeśli kłódka nie będzie zdjęta - to aż go ciarki przeszły.<br>- Ale z ciebie udko!<br>- Zawsze tak robię - usprawiedliwiał się Staszek. Zamknąłem, co robiący byłem pewien, że dziś
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego