Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.27
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
w krajach arabskich, generał Powell udał się do Brukseli na spotkania z szefami dyplomacji pozostałych państw NATO.
(PAP/Metropol)Płoną domy na Borneo

Rząd Indonezji potwierdził, zamiar wysłania pilnie posiłków armii na Borneo, gdzie trwa krwawa rozprawa ludności dajackiej z napływowymi osadnikami.
(PAP)Chińczycy zamkną groźne kopalnie

Chiny Władze prowincji Yunnan w południowo-zachodnich Chinach nakazały zamknięcie 2945 kopalń węgla kamiennego, motywując to względami bezpieczeństwa.
Według oficjalnych danych, od stycznia do października 2000 roku w chińskich kopalniach śmierć poniosły 4883 osoby. Chińskie kopalnie uważane są za wyjątkowo niebezpieczne.
(PAP)Zbrodniarze pójdą do więzienia

Holandia ONZ-owski trybunał ds. zbrodni w byłej
w krajach arabskich, generał Powell udał się do Brukseli na spotkania z szefami dyplomacji pozostałych państw NATO.<br>&lt;au&gt;(PAP/Metropol)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Płoną domy na Borneo&lt;/&gt;<br><br>Rząd Indonezji potwierdził, zamiar wysłania pilnie posiłków armii na Borneo, gdzie trwa krwawa rozprawa ludności dajackiej z napływowymi osadnikami.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Chińczycy zamkną groźne kopalnie&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Chiny&lt;/&gt; Władze prowincji Yunnan w południowo-zachodnich Chinach nakazały zamknięcie 2945 kopalń węgla kamiennego, motywując to względami bezpieczeństwa.<br>Według oficjalnych danych, od stycznia do października 2000 roku w chińskich kopalniach śmierć poniosły 4883 osoby. Chińskie kopalnie uważane są za wyjątkowo niebezpieczne.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Zbrodniarze pójdą do więzienia&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Holandia&lt;/&gt; ONZ-owski trybunał ds. zbrodni w byłej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego