Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Poznaj świat
Nr: 4
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1987
w zimie, zwłaszcza gdy spadnie duży śnieg, albo wiosną gdy zdarzy się gołoledź. Dawniej w takich przypadkach następował masowy pomór. Padało do trzydziestu procent zwierząt. Obecnie dzięki zapasom paszy w najcięższych dniach zwierzęta są dokarmiane.
Znaleźliśmy się w dorzeczu rzeki Jang-cy, która z Tybetu spływa na południe dokonując w Yunnanie zwrotu ku środkowym Chinom. Po prawej stronie znowu ukazały się białe szczyty gór, niemal przegradzające dolinę. Rozpoczęły się uciążliwe podjazdy, padał śnieg, lodowaty wiatr niósł igiełki lodu. To były góry Tangla; w dali na zachodzie wznosił się ich najwyższy szczyt Basudan-ul (6096 m n.p.m.).
Zatrzymując się na
w zimie, zwłaszcza gdy spadnie duży śnieg, albo wiosną gdy zdarzy się gołoledź. Dawniej w takich przypadkach następował masowy pomór. Padało do trzydziestu procent zwierząt. Obecnie dzięki zapasom paszy w najcięższych dniach zwierzęta są dokarmiane.<br>Znaleźliśmy się w dorzeczu rzeki Jang-cy, która z Tybetu spływa na południe dokonując w Yunnanie zwrotu ku środkowym Chinom. Po prawej stronie znowu ukazały się białe szczyty gór, niemal przegradzające dolinę. Rozpoczęły się uciążliwe podjazdy, &lt;page nr=15&gt; padał śnieg, lodowaty wiatr niósł igiełki lodu. To były góry Tangla; w dali na zachodzie wznosił się ich najwyższy szczyt Basudan-ul (6096 m n.p.m.).<br>Zatrzymując się na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego