Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 03.7
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
na oszczędności w budżetach stanowych. Według prawników stanu Missouri, dziewięć innych stanów także odrzuciło wnioski KKK o uczestnictwo w projekcie.

(PAP)Normalne białko może zaszkodzić

ZDROWIE Naukowcy odkryli, że prawidłowe białko mięśni (mioglobina) może przyjmować niewłaściwy kształt, typowy dla mózgów osób cierpiących na chorobę Alzheimera.

(PAP)Szwedzi wybierają mięso strusi

ŻYWNOŚĆ Szwedzcy hodowcy strusi zaobserwowali wzrost popytu na mięso tych ptaków. Powodem jest spadek zainteresowania innym mięsem w związku z epidemią BSE i pryszczycy.

(PAP)Kobiety robią prasę królowej

DWÓR Panowie są w mniejszości w służbie prasowej brytyjskiego dworu. Pałac Buckingham podał 5 bm. do wiadomości, że jego rzeczniczce prasowej przydzielono
na oszczędności w budżetach stanowych. Według prawników stanu Missouri, dziewięć innych stanów także odrzuciło wnioski KKK o uczestnictwo w projekcie.<br><br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Normalne białko może zaszkodzić&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;ZDROWIE&lt;/&gt; Naukowcy odkryli, że prawidłowe białko mięśni (mioglobina) może przyjmować niewłaściwy kształt, typowy dla mózgów osób cierpiących na chorobę Alzheimera.<br><br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Szwedzi wybierają mięso strusi&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;ŻYWNOŚĆ&lt;/&gt; Szwedzcy hodowcy strusi zaobserwowali wzrost popytu na mięso tych ptaków. Powodem jest spadek zainteresowania innym mięsem w związku z epidemią BSE i pryszczycy.<br><br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Kobiety robią prasę królowej&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;DWÓR&lt;/&gt; Panowie są w mniejszości w służbie prasowej brytyjskiego dworu. Pałac Buckingham podał 5 bm. do wiadomości, że jego rzeczniczce prasowej przydzielono
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego