Typ tekstu: Książka
Tytuł: Wyjść z matni
Rok: 1994
niepowodzenia", natychmiast rodzi się w nas bunt, często agresja.
Nie dopuszczamy nawet myśli, że swoim piciem powodujemy to, co nas spotyka.
Anka: To jest drugi podstawowy filar choroby alkoholowej - żeby nie widzieć i nie wiedzieć. Takie konstrukcje myślowe, całą tę kunsztowną budowlę samooszukiwania się specjaliści nazywają systemem iluzji i zaprzeczania. Za chwilę wrócimy do jego szerszej charakterystyki.
Monika: Z tego, co zrozumiałam, alkoholik nie przyznaje się nawet przed sobą, że pije, bo chce mu się pić, tylko szuka dla siebie usprawiedliwień i pretekstów.
Mam wrażenie, że wtedy każdy powód jest dobry.
Anka: Tak właśnie jest. Myślę, że wszyscy niepijący alkoholicy, którzy odzyskali
niepowodzenia", natychmiast rodzi się w nas bunt, często agresja.<br>Nie dopuszczamy nawet myśli, że swoim piciem powodujemy to, co nas spotyka.&lt;/&gt;<br>&lt;who3&gt;Anka: To jest drugi podstawowy filar choroby alkoholowej - żeby nie widzieć i nie wiedzieć. Takie konstrukcje myślowe, całą tę kunsztowną budowlę samooszukiwania się specjaliści nazywają systemem iluzji i zaprzeczania. Za chwilę wrócimy do jego szerszej charakterystyki.&lt;/&gt;<br>&lt;who1&gt;Monika: Z tego, co zrozumiałam, alkoholik nie przyznaje się nawet przed sobą, że pije, bo chce mu się pić, tylko szuka dla siebie usprawiedliwień i pretekstów.<br>Mam wrażenie, że wtedy każdy powód jest dobry.&lt;/&gt;<br>&lt;who3&gt;Anka: Tak właśnie jest. Myślę, że wszyscy niepijący alkoholicy, którzy odzyskali
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego