Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 24
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
że stoimy po różnych stronach barykady - tłumaczył burmistrz Rabki Eligiusz Myśliwy. - Ta reforma została tak przygotowana, że praktycznie samorządy muszą zrobić ją za darmo. Subwencja oświatowa realnie zmniejszyła się w porównaniu z ubiegłym rokiem. W tej sytuacji nie może obyć się bez uciążliwości - chcemy tylko, by były one jak najmniejsze.
Zaadoptowanie poddasza na nowe klasy i wyposażenie ich pochłonie - zdaniem burmistrza - około 700 tys. zł. Środki te ma przekazać Rabce w przyszłym roku wojewoda. Po oddaniu nowych pomieszczeń nie będzie już potrzeby wyznaczania lekcji po południu.
Niestety, od wrześnie najmłodsze klasy będą musiały wracać później niż obecnie. Mimo zapewnień, że taka
że stoimy po różnych stronach barykady - tłumaczył burmistrz Rabki Eligiusz Myśliwy. - Ta reforma została tak przygotowana, że praktycznie samorządy muszą zrobić ją za darmo. Subwencja oświatowa realnie zmniejszyła się w porównaniu z ubiegłym rokiem. W tej sytuacji nie może obyć się bez uciążliwości - chcemy tylko, by były one jak najmniejsze.<br>Zaadoptowanie poddasza na nowe klasy i wyposażenie ich pochłonie - zdaniem burmistrza - około 700 tys. zł. Środki te ma przekazać Rabce w przyszłym roku wojewoda. Po oddaniu nowych pomieszczeń nie będzie już potrzeby wyznaczania lekcji po południu.<br>Niestety, od wrześnie najmłodsze klasy będą musiały wracać później niż obecnie. Mimo zapewnień, że taka
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego