Typ tekstu: Książka
Autor: Łęcki Włodzimierz
Tytuł: Wielkopolska
Rok: 1997
Wschowy, powodując panikę w mieście. Epizod ten upamiętnia głaz z tablicą położoną na pn.-wsch. skraju miasta, przy szosie do Leszna. W granice Macierzy wróciła Wschowa 1 II 1945, unikając zniszczeń.

W mieście zachowało się wiele ciekawych zabytków sprawiających, że Wschowa należy do atrakcyjniejszych pod względem krajoznawczym miast w Wielkopolsce. Zabudowa Rynku wg średniowiecznego układu domami szczytowymi. Najstarsze domy pochodzą z poł. XVIIw. Kilka ładnych barokowych kamieniczek, również przy sąsiednich ulicach. W jednej z nich (przy pl. Zamkowym 2) Muzeum Ziemi Wschowskiej (zbiory wyrobów rzemiosła artystycznego, malarstwa, archeologiczne, numizmatyczne).
Pośrodku Rynku neoromański ratusz z 1860-70, z reliktami budowli z 2
Wschowy, powodując panikę w mieście. Epizod ten upamiętnia głaz z tablicą położoną na pn.-wsch. skraju miasta, przy szosie do Leszna. W granice Macierzy wróciła Wschowa 1 II 1945, unikając zniszczeń.<br><br>W mieście zachowało się wiele ciekawych zabytków sprawiających, że Wschowa należy do atrakcyjniejszych pod względem krajoznawczym miast w Wielkopolsce. Zabudowa Rynku wg średniowiecznego układu domami szczytowymi. Najstarsze domy pochodzą z poł. XVIIw. Kilka ładnych barokowych kamieniczek, również przy sąsiednich ulicach. W jednej z nich (przy pl. Zamkowym 2) Muzeum Ziemi Wschowskiej (zbiory wyrobów rzemiosła artystycznego, malarstwa, archeologiczne, numizmatyczne).<br>Pośrodku Rynku neoromański ratusz z 1860-70, z reliktami budowli z 2
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego