Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Dzień Dobry
Nr: 06/07
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
intymny, że uda się uniknąć folkloru kolorowych spódnic" - mówi Tomasz Tomaszewski.
Powstał fotoreportaż - bodajże pierwszy tak kompletnie opisujący życie i kulturę Romów. Dotychczas bowiem powstawały jedynie zdjęcia z gett cygańskich. W kwietniu fotoreportaż zamieścił zleceniodawca - "National Geographic", a od poniedziałku 60 najciekawszych zdjęć, według wyboru autora, będzie można zobaczyć w Zachęcie.

Cyganie z Indii

Na świecie żyje około 16 milionów Cyganów, z czego w Europie Wschodniej prawie pięć. Mimo to właściwie nic o nich nie wiemy. Niejasne są także początki ich historii, jedynie przypuszcza się, że pochodzą z Azji.
Romowie to społeczność zamknięta, przeniknięcie do niej jest niezwykle trudne. Tej sztuki
intymny, że uda się uniknąć folkloru kolorowych spódnic" - mówi Tomasz Tomaszewski.<br>Powstał fotoreportaż - bodajże pierwszy tak kompletnie opisujący życie i kulturę Romów. Dotychczas bowiem powstawały jedynie zdjęcia z gett cygańskich. W kwietniu fotoreportaż zamieścił zleceniodawca - "National Geographic", a od poniedziałku 60 najciekawszych zdjęć, według wyboru autora, będzie można zobaczyć w Zachęcie.<br><br>Cyganie z Indii<br><br>Na świecie żyje około 16 milionów Cyganów, z czego w Europie Wschodniej prawie pięć. Mimo to właściwie nic o nich nie wiemy. Niejasne są także początki ich historii, jedynie przypuszcza się, że pochodzą z Azji.<br>Romowie to społeczność zamknięta, przeniknięcie do niej jest niezwykle trudne. Tej sztuki
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego