Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 19
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
egzaminy na architekturę, ale nie dostał się. Były to ciężkie czasy. Miał nienajlepsze, bo inteligenckie pochodzenie - mówi siostra.
Rok później Adam Kozaczka zdał na Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu, potem przeniósł się jednak na ASP do Krakowa, gdzie w 1964 roku ukończył studia o specjalności malarstwo, grafika i tkanina artystyczna. Zanim powrócił do Nowego Targu, przez kilka lat mieszkał w Warszawie.
W 1968 roku wystawiał swoje prace w Linkoping w Szwecji. Odniósł duży sukces artystyczny, a także finansowy. Szwedzki krytyk - Torsten Hanson, pisząc o "gwałtownej wyrazistości kompozycji" w obrazach Kozaczki, przywoływał Picassa, zaś wytworne, miękkie linie przywodziły mu na myśl japońskich
egzaminy na architekturę, ale nie dostał się. Były to ciężkie czasy. Miał nienajlepsze, bo inteligenckie pochodzenie - mówi siostra.<br>Rok później Adam Kozaczka zdał na Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu, potem przeniósł się jednak na ASP do Krakowa, gdzie w 1964 roku ukończył studia o specjalności malarstwo, grafika i tkanina artystyczna. Zanim powrócił do Nowego Targu, przez kilka lat mieszkał w Warszawie.<br>W 1968 roku wystawiał swoje prace w Linkoping w Szwecji. Odniósł duży sukces artystyczny, a także finansowy. Szwedzki krytyk - Torsten Hanson, pisząc o "gwałtownej wyrazistości kompozycji" w obrazach Kozaczki, przywoływał Picassa, zaś wytworne, miękkie linie przywodziły mu na myśl japońskich
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2023

Zapraszamy do udziału w zabawie!

Wybierz słowo
Ile masz lat?
Honorowy Mecenas Plebiscytu

Pobierz e-book "Chwytaj mem" Bartka Chacińskiego!

Honorowy Mecenas Plebiscytu
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych uczestników plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących prawach, dostępne jest w Regulaminie. W przypadku wyrażenia zgód marketingowych współadministratorami danych są Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2023"!