Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 22
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
co jest ewenementem, że można z kulturą i wzajemnym szacunkiem rozprawiać i szukać zbliżenia. Co więcej - znajdować je.

Intelektualnym aneksem do tego programu okazała się rozmowa z Czesławem Miłoszem na temat religii, katolicyzmu, jakże odbiegająca od dominującego, niestety, fundamentalistycznego widzenia tych spraw.

Ustalono już zasady prezentacji kandydatów w wyborach prezydenckich. Zapowiada się liczenie minut i sekund. A może należałoby bardziej zatroszczyć się o bezstronność i obiektywizm, bo to, co było w "Pulsie dnia" z udziałem prof. Zielińskiego, bardziej przypominało policyjne przesłuchanie podejrzanego aniżeli rozmowę o poglądach szanowanego działacza.


Jerzy Sopoćko, reżyser, Kraków:

We wtorek, w porze śniadaniowej, wyemitowano "Biednych ludzi" Fiodora Dostojewskiego
co jest ewenementem, że można z kulturą i wzajemnym szacunkiem rozprawiać i szukać zbliżenia. Co więcej - znajdować je.<br><br>Intelektualnym aneksem do tego programu okazała się rozmowa z Czesławem Miłoszem na temat religii, katolicyzmu, jakże odbiegająca od dominującego, niestety, fundamentalistycznego widzenia tych spraw.<br><br>Ustalono już zasady prezentacji kandydatów w wyborach prezydenckich. Zapowiada się liczenie minut i sekund. A może należałoby bardziej zatroszczyć się o bezstronność i obiektywizm, bo to, co było w "Pulsie dnia" z udziałem prof. Zielińskiego, bardziej przypominało policyjne przesłuchanie podejrzanego aniżeli rozmowę o poglądach szanowanego działacza.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;<br>Jerzy Sopoćko, reżyser, Kraków:<br><br>We wtorek, w porze śniadaniowej, wyemitowano "Biednych ludzi" Fiodora Dostojewskiego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego