Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 22
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
na nich) nieskrępowana wesołość i większa swoboda". Regulamin nie pomijał nawet takiej kwestii, jak udawanie się w miejsce ustronne. Za zbyt długą wizytę lub zabranie ze sobą czapki groziły kary. Listę kar rozpoczyna picie, zamyka ją natomiast niepicie.

Nic dziwnego, że przed wojną korporacje oskarżano często o pijaństwo i "burszowanie". Zasada: pić wolno, nie wolno się upijać, była równie fikcyjna, co zasada apolityczności. Oczywiście zdarzały się wyjątki, takie jak Arkonia czy Polonia. W wywodzącej się z harcerstwa Sparcie obowiązywał nawet nakaz abstynencji; za karę pito tam wodę. Złośliwi twierdzą, że dlatego właśnie nie powiodła się próba jej reaktywowania po wojnie.

To
na nich) nieskrępowana wesołość i większa swoboda". Regulamin nie pomijał nawet takiej kwestii, jak udawanie się w miejsce ustronne. Za zbyt długą wizytę lub zabranie ze sobą czapki groziły kary. Listę kar rozpoczyna picie, zamyka ją natomiast niepicie.<br><br>Nic dziwnego, że przed wojną korporacje oskarżano często o pijaństwo i &lt;orig&gt;"burszowanie"&lt;/&gt;. Zasada: pić wolno, nie wolno się upijać, była równie fikcyjna, co zasada apolityczności. Oczywiście zdarzały się wyjątki, takie jak Arkonia czy Polonia. W wywodzącej się z harcerstwa Sparcie obowiązywał nawet nakaz abstynencji; za karę pito tam wodę. Złośliwi twierdzą, że dlatego właśnie nie powiodła się próba jej reaktywowania po wojnie.<br><br>To
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego