Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 09.30
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
nie tylko ujawni głównych winnych, ale zainicjuje oczyszczenie i uzdrowienie polskiego wymiaru sprawiedliwości i służb specjalnych.Lewica jest oburzona zawieszeniem wiceprezesa TVP Ryszarda Pacławskiego

Dworak odblokowany

Konfrontacja dwóch członków zarządu TVP - prezesa Jana Dworaka i wiceprezesa ds. programowych Ryszarda Pacławskiego - zakończyła się wygraną prezesa. Przeciw odsunięciu Pacławskiego ostro protestuje lewica.
- Zawieszenie Pacławskiego przez radę nadzorczą TVP to polityczny chachmęt - oburza się Danuta Waniek, szefowa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
- Oceniono, że TVP to tak świetna spółka, iż jej wiceprezes może nie pracować i brać za to pieniądze - dodaje Anna Milewska, sprzyjająca lewicy członkini rady nadzorczej w telewizji.
W nocy z wtorku
nie tylko ujawni głównych winnych, ale zainicjuje oczyszczenie i uzdrowienie polskiego wymiaru sprawiedliwości i służb specjalnych.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="home" sex="mf"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Lewica jest oburzona zawieszeniem wiceprezesa &lt;name type="org"&gt; TVP &lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Ryszarda Pacławskiego&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Dworak odblokowany&lt;/&gt;<br><br>Konfrontacja dwóch członków zarządu &lt;name type="org"&gt; TVP &lt;/&gt; - prezesa &lt;name type="person"&gt;Jana Dworaka&lt;/&gt; i wiceprezesa ds. programowych &lt;name type="person"&gt;Ryszarda Pacławskiego&lt;/&gt; - zakończyła się wygraną prezesa. Przeciw odsunięciu &lt;name type="person"&gt; Pacławskiego&lt;/&gt; ostro protestuje lewica.<br>- Zawieszenie &lt;name type="person"&gt; Pacławskiego&lt;/&gt; przez radę nadzorczą &lt;name type="org"&gt; TVP &lt;/&gt; to polityczny &lt;orig&gt;chachmęt&lt;/&gt; - oburza się &lt;name type="person"&gt;Danuta Waniek&lt;/&gt;, szefowa &lt;name type="org"&gt;Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji&lt;/&gt;.<br>- Oceniono, że &lt;name type="org"&gt; TVP &lt;/&gt; to tak świetna spółka, iż jej wiceprezes może nie pracować i brać za to pieniądze - dodaje &lt;name type="person"&gt;Anna Milewska&lt;/&gt;, sprzyjająca lewicy członkini rady nadzorczej w telewizji.<br>W nocy z wtorku
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego