Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 08.27
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
z ajatollahów nie jest bowiem postacią obojętną dla sunnitów. Dla nich również jest religijnym autorytetem.

Wątpię jednak, czy as-Sistani zdecyduje się na takie wezwanie. Doskonale zdaje on sobie sprawę, że wiązałoby się to z wielką odpowiedzialnością.

Odpowiedzialnością za śmierć tysięcy ludzi. Poza tym on nigdy nie był działaczem politycznym. Zawsze reprezentował spokojny nurt w irackim szyizmie. Nurt czysto religijny, którego przedstawiciele zajmują się modlitwami i pisaniem książek. Nurt drugi, bojowy i ściśle związany z polityką, reprezentuje rodzina as-Sadrów.

Jaką rolę w przyszłym, suwerennym Iraku będzie mógł odegrać as-Sistani?

To zależy od tego, jak ukształtuje się system polityczny tego
z ajatollahów nie jest bowiem postacią obojętną dla sunnitów. Dla nich również jest religijnym autorytetem.&lt;/&gt;<br><br>&lt;who1&gt;Wątpię jednak, czy as-Sistani zdecyduje się na takie wezwanie. Doskonale zdaje on sobie sprawę, że wiązałoby się to z wielką odpowiedzialnością.&lt;/&gt;<br><br>&lt;who2&gt;Odpowiedzialnością za śmierć tysięcy ludzi. Poza tym on nigdy nie był działaczem politycznym. Zawsze reprezentował spokojny nurt w irackim szyizmie. Nurt czysto religijny, którego przedstawiciele zajmują się modlitwami i pisaniem książek. Nurt drugi, bojowy i ściśle związany z polityką, reprezentuje rodzina as-Sadrów.&lt;/&gt;<br><br>&lt;who1&gt;Jaką rolę w przyszłym, suwerennym Iraku będzie mógł odegrać as-Sistani?&lt;/&gt;<br><br>&lt;who2&gt;To zależy od tego, jak ukształtuje się system polityczny tego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego