Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
handlowego 14.10.1954 r.

4. JAN BUJAK. FABRYKA PRZYRZĄDÓW MIERNICZYCH

Fabrykę zorganizował w 1921 r. Jan Bujak i był jej jedynym właścicielem w całym okresie międzywojennym. Mieściła się we Lwowie przy ul. Zadwórzańskiej 31, będąc zarejestrowana we lwowskim Sądzie Okręgowym pod nr AVI, s. 124.
Podobnie, jak w przypadku Zbrojowni Nr 2, informacje dotyczące jej funkcjonowania są fragmentaryczne i nie odzwierciedlają całokształtu zdarzeń w niej występujących59.
Publikowany w 1938 r. program produkcyjny fabryki był dość szeroki i obejmował: mierniki gazu, przybory geodezyjne, urządzenia dla księgowości przebitkowej, stoły rysunkowe, powiększalniki fotograficzne, epidiaskopy i wyroby z zakresu mechaniki precyzyjnej60.
Dostarczane dla WP
handlowego 14.10.1954 r.<br><br>&lt;tit&gt; 4. JAN BUJAK. FABRYKA PRZYRZĄDÓW MIERNICZYCH&lt;/&gt;<br><br> Fabrykę zorganizował w 1921 r. Jan Bujak i był jej jedynym właścicielem w całym okresie międzywojennym. Mieściła się we Lwowie przy ul. Zadwórzańskiej 31, będąc zarejestrowana we lwowskim Sądzie Okręgowym pod nr AVI, s. 124.<br>Podobnie, jak w przypadku Zbrojowni Nr 2, informacje dotyczące jej funkcjonowania są fragmentaryczne i nie odzwierciedlają całokształtu zdarzeń w niej występujących59.<br>Publikowany w 1938 r. program produkcyjny fabryki był dość szeroki i obejmował: mierniki gazu, przybory geodezyjne, urządzenia dla księgowości przebitkowej, stoły rysunkowe, powiększalniki fotograficzne, epidiaskopy i wyroby z zakresu mechaniki precyzyjnej60.<br>Dostarczane dla WP
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego