Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
przyrządów gwarantował, iż produkowane przyrządy spełniały wymogi określone w warunkach technicznych, a ich ceny odzwierciedlały faktycznie poniesione koszty.



Rozdział III

ZAKŁADY PRODUKUJĄCE WOJSKOWE PRZYRZĄDY OPTYCZNE W II RZECZYPOSPOLITEJ

1. ZBROJOWNIA Nr 2

Jak już wspomniano, zalążkiem remontów i produkcji wojskowych przyrządów optycznych był warsztat optyczny utworzony w 1920 r. w Zbrojowni Nr 2, mieszczącej się w Warszawie przy ul. Stalowej 58. Zbrojownia podlegała szefowi Departamentu Uzbrojenia MSWojsk. Już w początkowym okresie istnienia musiał dysponować dość znacznym potencjałem wykonawczym, gdyż jak podaje P. Stawecki, w 1921 r. wyremontowano tam 357 przyrządów optycznych1.
Na początku roku 1929 pracowało w warsztacie 40 robotników, w
przyrządów gwarantował, iż produkowane przyrządy spełniały wymogi określone w warunkach technicznych, a ich ceny odzwierciedlały faktycznie poniesione koszty.<br><br>&lt;gap&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Rozdział III<br><br>ZAKŁADY PRODUKUJĄCE WOJSKOWE PRZYRZĄDY OPTYCZNE W II RZECZYPOSPOLITEJ&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;1. ZBROJOWNIA Nr 2&lt;/&gt;<br><br> Jak już wspomniano, zalążkiem remontów i produkcji wojskowych przyrządów optycznych był warsztat optyczny utworzony w 1920 r. w Zbrojowni Nr 2, mieszczącej się w Warszawie przy ul. Stalowej 58. Zbrojownia podlegała szefowi Departamentu Uzbrojenia MSWojsk. Już w początkowym okresie istnienia musiał dysponować dość znacznym potencjałem wykonawczym, gdyż jak podaje P. Stawecki, w 1921 r. wyremontowano tam 357 przyrządów optycznych1.<br>Na początku roku 1929 pracowało w warsztacie 40 robotników, w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego