Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 02.05 (5)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
szefem RN został Kalinowski. Działacze tłumaczą, że jest lubiany w PSL i skoro w związku z kłopotami nie mógł już być prezesem, pocieszono go stanowiskiem w Radzie. W starciu z Kalinowskim Pawlaka chciał otwarcie poprzeć Janusz Wojciechowski, którego były premier poparł w wyborach szefa PSL. Zrezygnował, by nie pogłębiać podziałów.

Zgoda na PSL

Ale masa krytyczna została zgromadzona. Pawlaka naraz zaczęło się robić więcej i więcej. To on w maju 2004 r. wysunął kandydaturę Wojciechowskiego na marszałka Sejmu, wystąpił w debacie o samorozwiązaniu Sejmu, wreszcie w czerwcu na stałe powrócił do mediów jako szef klubu PSL.

Pytany, kiedy dojrzał do decyzji
szefem RN został Kalinowski. Działacze tłumaczą, że jest lubiany w PSL i skoro w związku z kłopotami nie mógł już być prezesem, pocieszono go stanowiskiem w Radzie. W starciu z Kalinowskim Pawlaka chciał otwarcie poprzeć Janusz Wojciechowski, którego były premier poparł w wyborach szefa PSL. Zrezygnował, by nie pogłębiać podziałów.<br><br>&lt;tit&gt;Zgoda na PSL&lt;/&gt;<br><br>Ale masa krytyczna została zgromadzona. Pawlaka naraz zaczęło się robić więcej i więcej. To on w maju 2004 r. wysunął kandydaturę Wojciechowskiego na marszałka Sejmu, wystąpił w debacie o samorozwiązaniu Sejmu, wreszcie w czerwcu na stałe powrócił do mediów jako szef klubu PSL.<br><br>Pytany, kiedy dojrzał do decyzji
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego