Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 02.14 (39)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
a nawet Izrael. Śnieg sparaliżował ruch na północnoizraelskich drogach, leży na Wzgórzach Golan i w Galilei. W Jerozolimie, gdzie w lutym temperatura może dochodzić do 24 st., zanotowano 2 st. mrozu. Silne opady spowodowały osunięcie starożytnego muru na drodze do Świątynnego Wzgórza w pobliżu Ściany Płaczu.

Karnawał po wenecku
WENECJA
Zimno i mgła nie przeszkadzają uczestnikom karnawałowych parad i aktorom teatrów ulicznych w Wenecji. Do miasta przybyło 60 000 turystów. Karnawał rozpoczął się oficjalnie w sobotę, choć osobliwe postaci w maskach, wśród których przeważają orientalne motywy, można spotkać na każdym placu już od ubiegłego tygodnia.

Dach zabił 28 osób
Katastrofa w
a nawet &lt;name type="place"&gt;Izrael&lt;/&gt;. Śnieg sparaliżował ruch na północnoizraelskich drogach, leży na &lt;name type="place"&gt;Wzgórzach Golan&lt;/&gt; i w &lt;name type="place"&gt;Galilei&lt;/&gt;. W &lt;name type="place"&gt;Jerozolimie&lt;/&gt;, gdzie w lutym temperatura może dochodzić do 24 st., zanotowano 2 st. mrozu. Silne opady spowodowały osunięcie starożytnego muru na drodze do &lt;name type="place"&gt;Świątynnego Wzgórza&lt;/&gt; w pobliżu &lt;name type="place"&gt;Ściany Płaczu&lt;/&gt;.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;&lt;tit&gt;Karnawał po wenecku&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;WENECJA&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>Zimno i mgła nie przeszkadzają uczestnikom karnawałowych parad i aktorom teatrów ulicznych w &lt;name type="place"&gt;Wenecji&lt;/&gt;. Do miasta przybyło 60 000 turystów. Karnawał rozpoczął się oficjalnie w sobotę, choć osobliwe postaci w maskach, wśród których przeważają orientalne motywy, można spotkać na każdym placu już od ubiegłego tygodnia.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;&lt;tit&gt;Dach zabił 28 osób&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Katastrofa w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego