Typ tekstu: Książka
Autor: Pankowski Marian
Tytuł: Fara na Pomorzu
Rok: 1997
nos pod adresem obu symboli. Szedł i myślał, że oba gesty były i będą mu obce, zarówno publiczne manifestowanie nonkonformizmu, jak i liryzm wstydliwych bukietów. "To moja ostrożność. Ostrożność? To letniość, umiarkowanie... obojętność".
Uśmiechnął się do crescendo zakończonego sądem.
Tym razem proboszcz czekał. Widocznie nie musiał pędzić z kapłańską posługą. Zupa była znowu pomidorowa, a na drugie znowu sztuka mięsa, tyle że w cebulowym sosie. Stawia talerze Gerta i:
- Ja przepraszam, że znowu to samo, ale... ksiądz proboszcz wie, o kogo chodzi, że trzeba było pomóc... - I ani słowa więcej.
Potem naleśniki, przyrumienione, zwinięte misternie. Hans nie kryje swej przyjemności. I
nos pod adresem obu symboli. Szedł i myślał, że oba gesty były i będą mu obce, zarówno publiczne manifestowanie nonkonformizmu, jak i liryzm wstydliwych bukietów. "To moja ostrożność. Ostrożność? To letniość, umiarkowanie... obojętność". <br>Uśmiechnął się do crescendo zakończonego sądem. <br>Tym razem proboszcz czekał. Widocznie nie musiał pędzić z kapłańską posługą. Zupa była znowu pomidorowa, a na drugie znowu sztuka mięsa, tyle że w cebulowym sosie. Stawia talerze Gerta i: <br>- Ja przepraszam, że znowu to samo, ale... ksiądz proboszcz wie, o kogo chodzi, że trzeba było pomóc... - I ani słowa więcej. <br>Potem naleśniki, przyrumienione, zwinięte misternie. Hans nie kryje swej przyjemności. I
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!