Typ tekstu: Książka
Autor: Krzysztoń Jerzy
Tytuł: Wielbłąd na stepie
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1978
Pokaż! Ja chcę na krę...
- Nie wyłaź z pryczy! Siedź. Wiosna wnet będzie, to jeszcze się napatrzysz. O, mama idzie!
- Zupę wam niosę - powiedziała Jaśka. - Jedzcie szybko, bo stygnie.
- Chwała Bogu, że jesteś. Nie mogę sobie poradzić z tym łapserdakiem.
- No, Mariuszek, otwórz dziób... Hop!
- Łapsza? Znów łapsza?... Nie chcę!
Zupa parowała w osmolonym kociołku. Napełnili miski i jedli drewnianymi łyżkami, malowanymi w kwieciste wzory z pozłotą. Łyżki te były okrągłe, wypukłe i pojemne, przypominały małe czerpaki.
- Mam nowinę - powiedział Stach. - Długo już tu miejsca nie zagrzejemy. Naczelnik mówi, że wkrótce przeniosą nas do Nowego Depo. Tutaj roboty są na ukończeniu
Pokaż! Ja chcę na krę...<br>- Nie wyłaź z pryczy! Siedź. Wiosna wnet będzie, to jeszcze się napatrzysz. O, mama idzie!<br>- Zupę wam niosę - powiedziała Jaśka. - Jedzcie szybko, bo stygnie.<br>- Chwała Bogu, że jesteś. Nie mogę sobie poradzić z tym łapserdakiem.<br>- No, Mariuszek, otwórz dziób... Hop!<br>- &lt;orig&gt;Łapsza&lt;/&gt;? Znów &lt;orig&gt;łapsza&lt;/&gt;?... Nie chcę!<br>Zupa parowała w osmolonym kociołku. Napełnili miski i jedli drewnianymi łyżkami, malowanymi w kwieciste wzory z pozłotą. Łyżki te były okrągłe, wypukłe i pojemne, przypominały małe czerpaki.<br>- Mam nowinę - powiedział Stach. - Długo już tu miejsca nie zagrzejemy. Naczelnik mówi, że wkrótce przeniosą nas do Nowego Depo. Tutaj roboty są na ukończeniu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!