Typ tekstu: Książka
Autor: Adam Czerniawski
Tytuł: Narracje ormiańskie
Rok wydania: 2003
Lata powstania: 1956-1986
do innego obozu.

PROKURATOR:
Jak dokonywano aresztowań?

ANDREAS:
Czasem nasza policja, która posiadała listy zarejestrowanych Żydów, zachodziła do ich domów i aresztowała na miejscu, czasem wzywano ich listownie na posterunek policji. Obławy i łapanki organizowano regularnie, według ściśle przestrzeganego planu.

PROKURATOR:
Czy w Holandii były jeszcze inne obozy przeznaczone dla Żydów?

ANDREAS:
Owszem, był jeden duży obóz na południu, a także wykorzystywano w tym celu zakłady Philipsa.

PROKURATOR:
Czy oskarżony utrzymuje, że jego działalność w związku z deportowaniem Żydów pokrywa się z bezwarunkowymi zasadami filozofii Kantowskiej?

ANDREAS:
Nie, ponieważ to, co robiłem, było mi narzucone. Mogłem trzymać się tej specyficznej zasady
do innego obozu.<br><br>PROKURATOR:<br>Jak dokonywano aresztowań?<br><br>ANDREAS:<br>Czasem nasza policja, która posiadała listy zarejestrowanych Żydów, zachodziła do ich domów i aresztowała na miejscu, czasem wzywano ich listownie na posterunek policji. Obławy i łapanki organizowano regularnie, według ściśle przestrzeganego planu.<br><br>PROKURATOR:<br>Czy w Holandii były jeszcze inne obozy przeznaczone dla Żydów?<br><br>ANDREAS:<br>Owszem, był jeden duży obóz na południu, a także wykorzystywano w tym celu zakłady Philipsa.<br><br>PROKURATOR:<br>Czy oskarżony utrzymuje, że jego działalność w związku z deportowaniem Żydów pokrywa się z bezwarunkowymi zasadami filozofii Kantowskiej? <br><br>ANDREAS:<br>Nie, ponieważ to, co robiłem, było mi narzucone. Mogłem trzymać się tej specyficznej zasady
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego