Typ tekstu: Książka
Autor: Kosidowski Zenon
Tytuł: Opowieści bibilijne
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1963
Następnie czci Boga Izraela i wydaje orędzie, że ktokolwiek powie coś złego o tym Bogu, zostanie skazany na śmierć. Dariusz nakazuje swoim podwładnym, by przez trzydzieści dni nie składali próśb jakiemukolwiek bóstwu, a gdy Daniel wychodzi z jamy lwów, rozkazuje wszystkim podległym ludom przyjąć wiarę Mojżesza.
Oczywiście obraz trzech młodocianych Żydów, którzy wyszli nietknięci z płonącego pieca, oraz Daniela siedzącego w jamie wśród potulnych lwów ma dużo baśniowego uroku i dlatego zawsze przemawiał do wyobraźni ludu i artystów. Najpopularniejszy jest jednak cud tajemniczej ręki piszącej na ścianie sali biesiadnej trzy zagadkowe wyrazy: "Mane, Tekel, Fares''.
Istotne ich znaczenie jest ciągle jeszcze
Następnie czci Boga Izraela i wydaje orędzie, że ktokolwiek powie coś złego o tym Bogu, zostanie skazany na śmierć. Dariusz nakazuje swoim podwładnym, by przez trzydzieści dni nie składali próśb jakiemukolwiek bóstwu, a gdy Daniel wychodzi z jamy lwów, rozkazuje wszystkim podległym ludom przyjąć wiarę Mojżesza.<br>Oczywiście obraz trzech młodocianych Żydów, którzy wyszli nietknięci z płonącego pieca, oraz Daniela siedzącego w jamie wśród potulnych lwów ma dużo baśniowego uroku i dlatego zawsze przemawiał do wyobraźni ludu i artystów. Najpopularniejszy jest jednak cud tajemniczej ręki piszącej na ścianie sali biesiadnej trzy zagadkowe wyrazy: "Mane, Tekel, Fares''.<br>Istotne ich znaczenie jest ciągle jeszcze
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego