Typ tekstu: Książka
Autor: Zaniewski Andrzej
Tytuł: Król Tanga
Rok: 1997
z lękiem przed mrokiem, w którym zawsze czaiła się nieznana, tajemnicza postać, nigdy nie nazwana, więc chyba bezimienna.
- Boże! - wyszeptał. - Ona mnie potrzebuje, a ja nie mogę tam jechać. Lada dzień wybuchnie wojna, a wtedy... Co wtedy? Boże!
Ed wiedział, że tam, gdzie pojawiali się Niemcy, nie było miejsca dla Żydów. Iw powtarzała ze śmiechem, że jest tylko pół-Żydówką, ale dla Niemców pół-Żyd, ćwierć-Żyd, a nawet ósemka, szesnastka Żyda wystarczały. Wyrok nosiło się we krwi i nie było od niego odwołania.
- Czy pan wie, dlaczego my, Niemcy, mamy najlepsze buty na świecie? - zapytał cię w pociągu między Berlinem
z lękiem przed mrokiem, w którym zawsze czaiła się nieznana, tajemnicza postać, nigdy nie nazwana, więc chyba bezimienna.<br>- Boże! - wyszeptał. - Ona mnie potrzebuje, a ja nie mogę tam jechać. Lada dzień wybuchnie wojna, a wtedy... Co wtedy? Boże!<br> Ed wiedział, że tam, gdzie pojawiali się Niemcy, nie było miejsca dla Żydów. Iw powtarzała ze śmiechem, że jest tylko pół-Żydówką, ale dla Niemców pół-Żyd, ćwierć-Żyd, a nawet ósemka, szesnastka Żyda wystarczały. Wyrok nosiło się we krwi i nie było od niego odwołania.<br>- Czy pan wie, dlaczego my, Niemcy, mamy najlepsze buty na świecie? - zapytał cię w pociągu między Berlinem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego