Typ tekstu: Książka
Autor: Pinkwart Maciej
Tytuł: Dziewczyna z Ipanemy
Rok: 2003
Nawet tam, gdzie już nie będzie Żydów, będzie nienawiść do Żydów i ta nienawiść udławi w końcu naszych prześladowców.
- Ale, do cholery, nie interesuje mnie historia ani daleka przyszłość ludu Izraela - przerwał Michał - interesują mnie pana córki i nie chcę, aby to ich krew użyźniała grządki pod hodowlę przyszłych pokoleń Żydów.
Stary Żyd położył mu rękę na ramieniu.
- Co się pan tak irytuje, panie Michał, jeszcze Niemcy do nas nie weszli, a tu granica niedaleko. A tak przy okazji, to można wiedzieć, która z moich córek pana interesuje?
- Panie Wasserman, mówmy poważnie. Musicie uciekać. Chcę wam pomóc.
- Bardzo dziękuję, naprawdę bardzo
Nawet tam, gdzie już nie będzie Żydów, będzie nienawiść do Żydów i ta nienawiść udławi w końcu naszych prześladowców.<br>- Ale, do cholery, nie interesuje mnie historia ani daleka przyszłość ludu Izraela - przerwał Michał - interesują mnie pana córki i nie chcę, aby to ich krew użyźniała grządki pod hodowlę przyszłych pokoleń Żydów.<br>Stary Żyd położył mu rękę na ramieniu.<br>- Co się pan tak irytuje, panie Michał, jeszcze Niemcy do nas nie weszli, a tu granica niedaleko. A tak przy okazji, to można wiedzieć, która z moich córek pana interesuje?<br>- Panie Wasserman, mówmy poważnie. Musicie uciekać. Chcę wam pomóc.<br>- Bardzo dziękuję, naprawdę bardzo
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego