Typ tekstu: Książka
Autor: Anonimus Andrzej
Tytuł: Nie nadaje się, przecież to jeszcze szczeniak 1
Rok wydania: 1999
Rok powstania: 2001
straty i nie miała czasu jeszcze ich uzupełnić, straty większe niż we wszystkich późniejszych kampaniach roku 1940, armia francuska miała pełną swobodę działania. Więcej, także pełną możliwość wyboru miejsca i czasu uderzenia. Jeszcze nawet obecnie, w listopadzie, przy niespotykanych, wprost idealnych warunkach pogodowych Francuzi mogli z marszu zająć połowę Niemiec, a druga połowa nie wytrzymałaby długo wojny, pozbawiona ciężkiego przemysłu utraconego nad Renem. Ale broń nie walczy sama, zabrakło ludzi z odwagą i zaangażowaniem, aby ją podnieść.
Nikt w Polsce nie zdawał sobie z tego sprawy. Nie, nikt by przenigdy nie uwierzył, że Francuzi po prostu nie chcą i nie będą
straty i nie miała czasu jeszcze ich uzupełnić, straty większe niż we wszystkich późniejszych kampaniach roku 1940, armia francuska miała pełną swobodę działania. Więcej, także pełną możliwość wyboru miejsca i czasu uderzenia. Jeszcze nawet obecnie, w listopadzie, przy niespotykanych, wprost idealnych warunkach pogodowych Francuzi mogli z marszu zająć połowę Niemiec, a druga połowa nie wytrzymałaby długo wojny, pozbawiona ciężkiego przemysłu utraconego nad Renem. Ale broń nie walczy sama, zabrakło ludzi z odwagą i zaangażowaniem, aby ją podnieść.<br>Nikt w Polsce nie zdawał sobie z tego sprawy. Nie, nikt by przenigdy nie uwierzył, że Francuzi po prostu nie chcą i nie będą
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!