Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Świat i Podróże
Nr: 12
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
a - jakbyśmy dziś powiedzieli - ekologiczne do niej podejście jest swego rodzaju fenomenem. Przecież kultura aborygenów przez dziesiątki lat aż do czasów obecnych odpowiada epoce kamienia! Ale to ten przedziwny sposób życia sprzyjał przetrwaniu nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach, bez wojen i większych waśni. Potrzeby były minimalne, a w pojęciu samych aborygenów, w zupełności zaspokajane.
Być może dlatego wykorzystanie ich energii poszło w innym kierunku - rozwoju nadzwyczajnych zdolności psychicznych i parapsychologicznych. Świat duchowy aborygenów czasami budzi grozę, wywołuje lęk, jest pełen czarów, praktyk magicznych, niezwykłych ceremonii, obcowania z duchami i innymi niewidzialnymi, nadnaturalnymi siłami.
Aborygeni wierzą, że są częścią Ziemi, a Ziemia
a - jakbyśmy dziś powiedzieli - ekologiczne do niej podejście jest swego rodzaju fenomenem. Przecież kultura aborygenów przez dziesiątki lat aż do czasów obecnych odpowiada epoce kamienia! Ale to ten przedziwny sposób życia sprzyjał przetrwaniu nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach, bez wojen i większych waśni. Potrzeby były minimalne, a w pojęciu samych aborygenów, w zupełności zaspokajane.<br>Być może dlatego wykorzystanie ich energii poszło w innym kierunku - rozwoju nadzwyczajnych zdolności psychicznych i parapsychologicznych. Świat duchowy aborygenów czasami budzi grozę, wywołuje lęk, jest pełen czarów, praktyk magicznych, niezwykłych ceremonii, obcowania z duchami i innymi niewidzialnymi, nadnaturalnymi siłami.<br>Aborygeni wierzą, że są częścią Ziemi, a Ziemia
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego