Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 37 (2934)
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 2001
często łamie stereotypy, ale i sprzeciwia się opiniom poważnych gremiów. Bardzo pożyteczna lektura, zwłaszcza w roku, w którym obchodzimy 60-lecie wydarzeń w Jedwabnem. (KT)

Stefan Bratkowski: Pod wspólnym niebem. KAW, Warszawa 2001.


W serii "Mity i legendy świata" poznańskie wydawnictwo opublikowało już opracowania mitycznych tradycji Chin, Indii, Wysp Brytyjskich, aborygenów australijskich i dawnych Słowian. Wszystkie tomy charakteryzowały się oryginalną szatą graficzną, wysokim poziomem edytorskim oraz połączeniem naukowych kompetencji autorów ze zdolnością do popularyzatorskiego ujęcia tematu. Zachodnim wydawcą znakomicie tłumaczonych prac jest ceniona w środowisku religioznawców i antropologów firma Harper and Collins.
Dzieło Jana Knapperta - po "Mitologii Indii" - jest drugą książką
często łamie stereotypy, ale i sprzeciwia się opiniom poważnych gremiów. Bardzo pożyteczna lektura, zwłaszcza w roku, w którym obchodzimy 60-lecie wydarzeń w Jedwabnem. &lt;au&gt;(KT)&lt;/&gt;<br><br>Stefan Bratkowski: &lt;name type="tit"&gt;Pod wspólnym niebem&lt;/&gt;. KAW, Warszawa 2001.&lt;/&gt;<br><br><br>&lt;div1&gt;W serii "&lt;name type="tit"&gt;Mity i legendy świata&lt;/&gt;" poznańskie wydawnictwo opublikowało już opracowania mitycznych tradycji Chin, Indii, Wysp Brytyjskich, aborygenów australijskich i dawnych Słowian. Wszystkie tomy charakteryzowały się oryginalną szatą graficzną, wysokim poziomem edytorskim oraz połączeniem naukowych kompetencji autorów ze zdolnością do popularyzatorskiego ujęcia tematu. Zachodnim wydawcą znakomicie tłumaczonych prac jest ceniona w środowisku religioznawców i antropologów firma &lt;name type="org"&gt;Harper and Collins&lt;/&gt;. <br>Dzieło Jana Knapperta - po "&lt;name type="tit"&gt;Mitologii Indii&lt;/&gt;" - jest drugą książką
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!