Typ tekstu: Książka
Autor: Kośmider Joanna, Mazur-Chrzanowska Barbara, Wyszyński Bartosz
Tytuł: Odory
Rok: 2002
istnienia zapachów podstawowych i określenie liczby różnych ich receptorów. W kolejnym etapie prac można byłoby podjąć poszukiwania metod klasyfikacji węchowych wrażeń złożonych, powstających po równoczesnym pobudzeniu różnych receptorów.
Interpretację wyników badań utrudniły nieoczekiwane wypadki braku symetrii: obserwowano sytuacje, w których adaptacja do A zmniejszała wrażliwość węchu na bodziec B, ale adaptacja do B nie zmieniała wrażliwości na A. Mechanizmu tych zjawisk dotychczas nie wyjaśniono - jest prawdopodobnie znacznie bardziej skomplikowany, niż zakładano. Świadczą o tym między innymi wyniki badań genetycznych, wykonanych w ostatniej dekadzie XX wieku - dowody istnienia setek lub tysięcy różnych receptorów węchowych (rozdz. 1) .
Można stwierdzić, że klasyfikacja zapachów na
istnienia zapachów podstawowych i określenie liczby różnych ich receptorów. W kolejnym etapie prac można byłoby podjąć poszukiwania metod klasyfikacji węchowych wrażeń złożonych, powstających po równoczesnym pobudzeniu różnych receptorów.<br>Interpretację wyników badań utrudniły nieoczekiwane wypadki braku symetrii: obserwowano sytuacje, w których adaptacja do A zmniejszała wrażliwość węchu na bodziec B, ale adaptacja do B nie zmieniała wrażliwości na A. Mechanizmu tych zjawisk dotychczas nie wyjaśniono - jest prawdopodobnie znacznie bardziej skomplikowany, niż zakładano. Świadczą o tym między innymi wyniki badań genetycznych, wykonanych w ostatniej dekadzie XX wieku - dowody istnienia setek lub tysięcy różnych receptorów węchowych (rozdz. 1) .<br>Można stwierdzić, że klasyfikacja zapachów na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego