Typ tekstu: Książka
Autor: Falińska Krystyna
Tytuł: Ekologia roślin
Rok wydania: 1997
Rok powstania: 1996
znacznie przekraczają ich amplitudę ekofizjologiczną. Jednym z zadań ekologii jest poznanie typów reakcji roślin na te zmiany, podobnie jak postępuje się w przypadku zachodzących zmian w środowiskach pod wpływem czynników naturalnych. Jest jednak istotna różnica między przeobrażeniami naturalnymi środowiska a spowodowanymi przez człowieka. W pierwszym przypadku rośliny mogły się stopniowo adaptować do zachodzących zmian, ponieważ procesy naturalne są na ogół długotrwałe. Natomiast zmiany w środowisku życia roślin spowodowane przez człowieka przebiegają w krótkim czasie, a czynniki przyczyniające się do tych zmian działają gwałtownie i intensywnie. Wiele roślin jest wówczas pozbawionych szansy na przetrwanie i przystosowanie się do nowych warunków bytowania.
Coraz
znacznie przekraczają ich amplitudę ekofizjologiczną. Jednym z zadań ekologii jest poznanie typów reakcji roślin na te zmiany, podobnie jak postępuje się w przypadku zachodzących zmian w środowiskach pod wpływem czynników naturalnych. Jest jednak istotna różnica między przeobrażeniami naturalnymi środowiska a spowodowanymi przez człowieka. W pierwszym przypadku rośliny mogły się stopniowo adaptować do zachodzących zmian, ponieważ procesy naturalne są na ogół długotrwałe. Natomiast zmiany w środowisku życia roślin spowodowane przez człowieka przebiegają w krótkim czasie, a czynniki przyczyniające się do tych zmian działają gwałtownie i intensywnie. Wiele roślin jest wówczas pozbawionych szansy na przetrwanie i przystosowanie się do nowych warunków bytowania.<br>Coraz
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!