Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cosmopolitan
Nr: 4
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1999
Miał 28 lat (!), kiedy napisał swoją biografię. Czterokrotnie nominowano go do Oscara, za każdym razem w innej kategorii. W roku 1989 jako najlepszego aktora i reżysera za adaptację filmową "Henryka V". Cztery lata później w kategorii najlepszy film krótkometrażowy za "Pieśń Łabędzia" (Swan Song), a w 1996 r. - za najlepszy adaptowany scenariusz ("Hamlet"). Dzięki tej ogromnej wszechstronności artystycznej Kenneth Branagh nazywany jest też często renesansowym artystą - the Renaissance man.
Ma wygląd uczciwie zarabiającego na chleb Irlandczyka. Jak mówią jego przyjaciele - to twardy facet, zdolny przez
4,5 godz. wcielać się w rolę pomimo zapalenia oskrzeli. Punktualny, zorganizowany, już jako student Królewskiej
Miał 28 lat (!), kiedy napisał swoją biografię. Czterokrotnie nominowano go do Oscara, za każdym razem w innej kategorii. W roku 1989 jako najlepszego aktora i reżysera za adaptację filmową "Henryka V". Cztery lata później w kategorii najlepszy film krótkometrażowy za "Pieśń Łabędzia" (Swan Song), a w 1996 r. - za najlepszy adaptowany scenariusz ("Hamlet"). Dzięki tej ogromnej wszechstronności artystycznej Kenneth Branagh nazywany jest też często renesansowym artystą - the Renaissance man.<br>Ma wygląd uczciwie zarabiającego na chleb Irlandczyka. Jak mówią jego przyjaciele - to twardy facet, zdolny przez <br>4,5 godz. wcielać się w rolę pomimo zapalenia oskrzeli. Punktualny, zorganizowany, już jako student Królewskiej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!