Typ tekstu: Książka
Autor: Pinkwart Maciej
Tytuł: Dziewczyna z Ipanemy
Rok: 2003
pusta - poza gospodarzem i jego młodszą nieco, ale też siwą i milczącą żoną, tylko na pierwszym piętrze mieszkali niekrępujący lokatorzy: on był inżynierem i dojeżdżał, jak większość mieszkańców Milanówka, do pracy w Warszawie, ona, magister farmacji, kierowała apteką w centrum miasteczka.
Rodzina Grodzickich zajęła tymczasowo wolny pokój na drugim piętrze, adaptowany ze strychu. Dwa dni później, kiedy ciotki już się rozejrzały po okolicy, a najmłodsza z sióstr - jego matka kręciła się po gminie z poszukiwaniu pracy - właściciel kamienicy Jarzębowski przyszedł wieczorem mocno zdenerwowany i usiadłszy na zdezelowanym krześle w kuchni przyjął z wdzięcznością cieniutką herbatę i po chwili milczenia powiedział:
- Muszę
pusta - poza gospodarzem i jego młodszą nieco, ale też siwą i milczącą żoną, tylko na pierwszym piętrze mieszkali niekrępujący lokatorzy: on był inżynierem i dojeżdżał, jak większość mieszkańców Milanówka, do pracy w Warszawie, ona, magister farmacji, kierowała apteką w centrum miasteczka. <br>Rodzina Grodzickich zajęła tymczasowo wolny pokój na drugim piętrze, adaptowany ze strychu. Dwa dni później, kiedy ciotki już się rozejrzały po okolicy, a najmłodsza z sióstr - jego matka kręciła się po gminie z poszukiwaniu pracy - właściciel kamienicy Jarzębowski przyszedł wieczorem mocno zdenerwowany i usiadłszy na zdezelowanym krześle w kuchni przyjął z wdzięcznością cieniutką herbatę i po chwili milczenia powiedział:<br>- Muszę
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!