Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
3000 sztuk, co z kolei pozwoliło mu na wypłacenie dodatkowej zaliczki, którą w całości przeznaczono na zapłatę za oczekiwane maszyny.
Zrealizowanie tak dużego zamówienia (łącznie 4000 sztuk) wymagało zapewnienia odpowiednich pomieszczeń dostosowanych do produkcji precyzyjnych przyrządów optycznych. Problem ten w pełni rozwiązano po przeniesieniu w 1923 r. fabryki do odpowiednio adaptowanych pomieszczeń przy ul. Grochowskiej 35 (obecnie 316)103.
W latach 1923-1927 następował stopniowy wzrost liczby produkowanych lornetek do poziomu 500 sztuk w miesiącu, co było przesłanką do uzyskania dalszych zamówień i eliminowania importu lornetek z Niemiec104.
W początkowym okresie produkcji lornetek dochodziło do częstych nieporozumień między fabryką a rzeczoznawcą
3000 sztuk, co z kolei pozwoliło mu na wypłacenie dodatkowej zaliczki, którą w całości przeznaczono na zapłatę za oczekiwane maszyny.<br>Zrealizowanie tak dużego zamówienia (łącznie 4000 sztuk) wymagało zapewnienia odpowiednich pomieszczeń dostosowanych do produkcji precyzyjnych przyrządów optycznych. Problem ten w pełni rozwiązano po przeniesieniu w 1923 r. fabryki do odpowiednio adaptowanych pomieszczeń przy ul. Grochowskiej 35 (obecnie 316)103.<br>W latach 1923-1927 następował stopniowy wzrost liczby produkowanych lornetek do poziomu 500 sztuk w miesiącu, co było przesłanką do uzyskania dalszych zamówień i eliminowania importu lornetek z Niemiec104.<br>W początkowym okresie produkcji lornetek dochodziło do częstych nieporozumień między fabryką a rzeczoznawcą
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!