Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Siedlecki
Nr: 35
Miejsce wydania: Siedlce
Rok: 1997
zostać oskarżonymi o zdradę najwyższych autorytetów - pryncypiów Państwa Polskiego. W sposób świadomy bądź nie, czynnie albo biernie pozwalają niszczyć tożsamość Polski, jej pryncypia i fundamenty moralne, szlachetne tj. polskich noblistów, których wizerunki były na banknotach.(...) Zostali odsunięci, zapomniani i skazuje się ich na przemiał."
Jakby za karę za to, że adresaci po otrzymaniu pierwszego listu nie zdobyli się na skrytykowanie pomysłu i odrzucenie żądań Z. Bałkowca w symbolicznym głosowaniu, muszą teraz wysłuchiwać skarg: ,,Państwa w świecie mają swoje pryncypia: Stany Zjednoczone Ameryki - mają swoich prezydentów, Anglicy - królową, Niemcy - szlachetnych. Zapytam, dlaczego Polacy nie mają prawa do swoich szlachetnych?"
Do odpowiedzi na
zostać oskarżonymi o zdradę najwyższych autorytetów - pryncypiów Państwa Polskiego. W sposób świadomy bądź nie, czynnie albo biernie pozwalają niszczyć tożsamość Polski, jej pryncypia i fundamenty moralne, szlachetne tj. polskich noblistów, których wizerunki były na banknotach.(...) Zostali odsunięci, zapomniani i skazuje się ich na przemiał."<br>Jakby za karę za to, że adresaci po otrzymaniu pierwszego listu nie zdobyli się na skrytykowanie pomysłu i odrzucenie żądań Z. Bałkowca w symbolicznym głosowaniu, muszą teraz wysłuchiwać skarg: ,,Państwa w świecie mają swoje pryncypia: Stany Zjednoczone Ameryki - mają swoich prezydentów, Anglicy - królową, Niemcy - szlachetnych. Zapytam, dlaczego Polacy nie mają prawa do swoich szlachetnych?"<br>Do odpowiedzi na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego