Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Obserwatora IMGW
Nr: 5-6
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1987
stanów i przepływów wody, wyniki pomiaru przepływu oraz opady dobowe i miesięczne.
Pierwszy z nich przekazany jest bezpośrednio przez ZBR do koordynatora programu ZR, natomiast drugi, wychodząc z ZBR, przez sekcje opracowań statystycznych działów sieci w oddziałach do Ośrodka Gromadzenia i Udostępniania Danych. Oba zestawy za ubiegły rok nadchodzą do adresatów w połowie roku.
Podstawą opracowania i kontroli danych są dwie instrukcje opracowane w Zakładzie Hydrologii Stosowanej:
1. "Tymczasowe zasady opracowania i gromadzenia materiałów obserwacyjno-pomiarowych z ZR oprzyrządowanych na poziomie standardowym" (J. Ostrowski, S. Karwowski 1980).
2. "Zasady kontroli merytorycznej materiałów obserwacyjno-pomiarowych z ZR" (J. Ostrowski 1983).
Od roku
stanów i przepływów wody, wyniki pomiaru przepływu oraz opady dobowe i miesięczne. <br>Pierwszy z nich przekazany jest bezpośrednio przez ZBR do koordynatora programu ZR, natomiast drugi, wychodząc z ZBR, przez sekcje opracowań statystycznych działów sieci w oddziałach do Ośrodka Gromadzenia i Udostępniania Danych. Oba zestawy za ubiegły rok nadchodzą do adresatów w połowie roku. <br>Podstawą opracowania i kontroli danych są dwie instrukcje opracowane w Zakładzie Hydrologii Stosowanej:<br>1. "Tymczasowe zasady opracowania i gromadzenia materiałów obserwacyjno-pomiarowych z ZR oprzyrządowanych na poziomie standardowym" (J. Ostrowski, S. Karwowski 1980). <br>2. "Zasady kontroli merytorycznej materiałów obserwacyjno-pomiarowych z ZR" (J. Ostrowski 1983). <br>Od roku
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego