Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 124
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1950
delegatów na kongres dzierżawców rolnych departamentu Landes uchwaliło jednogłośnie rezolucję solidaryzującą się z apelem sztokholmskim. Rezolucja wzywa wszystkich chłopów francuskich do podpisywania apelu.

DZIAŁACZE SYRYJSCY DO ONZ
MOSKWA (PAP). Agencja TASS donosi z Damaszku, że 105 syryjskich działaczy społecznych i politycznych wśród których znajdują się byli ministrowie i posłowie, wybitni adwokaci i naukowcy - wystosowało do sekretariatu ONZ list, domagający się zakazu broni atomowej, ustanowienia kontroli międzynarodowej nad realizacją tego zakazu i uznania za zbrodniarza wojennego tego rządu, który pierwszy zastosuje broń atomową.

ZMIANY W RADZIE PEŁNOMOCNIKÓW SŁOWACJI
PRAGA (PAP). Agencja CTK donosi, że na wniosek Słowackiego Frontu Narodowego rząd czechosłowacki dokonał
delegatów na kongres dzierżawców rolnych departamentu Landes uchwaliło jednogłośnie rezolucję solidaryzującą się z apelem sztokholmskim. Rezolucja wzywa wszystkich chłopów francuskich do podpisywania apelu.&lt;/div&gt;<br><br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;DZIAŁACZE SYRYJSCY DO ONZ&lt;/tit&gt;<br>MOSKWA (PAP). Agencja TASS donosi z Damaszku, że 105 syryjskich działaczy społecznych i politycznych wśród których znajdują się byli ministrowie i posłowie, wybitni adwokaci i naukowcy - wystosowało do sekretariatu ONZ list, domagający się zakazu broni atomowej, ustanowienia kontroli międzynarodowej nad realizacją tego zakazu i uznania za zbrodniarza wojennego tego rządu, który pierwszy zastosuje broń atomową.&lt;/div&gt;<br><br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;ZMIANY W RADZIE PEŁNOMOCNIKÓW SŁOWACJI&lt;/tit&gt;<br>PRAGA (PAP). Agencja CTK donosi, że na wniosek Słowackiego Frontu Narodowego rząd czechosłowacki dokonał
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego