Typ tekstu: Strona internetowa
Autor: Krzysztof Bychowski
Tytuł: strona internetowa mieszkańców Marek
Rok: 2003
gazy rozpuszczone w wodzie studziennej (CO2, H2S, CH4 i inne wpływające na smak i zapach). Aeratory w postaci wież napowietrzających są zaprojektowane i dostarczone przez firmę Vattenteknik. Są wykonane z blachy stalowej zabezpieczonej antykorozyjnie i przystosowane do okresowego usuwania osadów powstających w procesie technologicznym.
Zbiorniki magazynowo-kontaktowe.
Po napowietrzeniu w aeratorach woda spływa grawitacyjnie do dwukomorowego zbiornika magazynowo-kontaktowego o łącznej pojemności czynnej ok. 200 m3. Tu następuje flokulacja utworzonych podczas napowietrzania wodorotlenków do większych cząstek, łatwiej zatrzymywanych na filtrach. Zbiorniki stanowią zbiornik ssawny dla pompowni II-stopnia.
Pompownia II-stopnia.
Zadaniem pompowni jest przepompowanie wody ze zbiorników magazynowo-kontaktowych przez
gazy rozpuszczone w wodzie studziennej (CO2, H2S, CH4 i inne wpływające na smak i zapach). Aeratory w postaci wież napowietrzających są zaprojektowane i dostarczone przez firmę Vattenteknik. Są wykonane z blachy stalowej zabezpieczonej antykorozyjnie i przystosowane do okresowego usuwania osadów powstających w procesie technologicznym. <br>&lt;tit&gt;Zbiorniki magazynowo-kontaktowe.&lt;/&gt;<br>Po napowietrzeniu w aeratorach woda spływa grawitacyjnie do dwukomorowego zbiornika magazynowo-kontaktowego o łącznej pojemności czynnej ok. 200 m3. Tu następuje flokulacja utworzonych podczas napowietrzania wodorotlenków do większych cząstek, łatwiej zatrzymywanych na filtrach. Zbiorniki stanowią zbiornik ssawny dla pompowni II-stopnia. <br>&lt;tit&gt;Pompownia II-stopnia.&lt;/&gt;<br>Zadaniem pompowni jest przepompowanie wody ze zbiorników magazynowo-kontaktowych przez
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego