Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
samych odszkodowań dla krewnych ofiar zamachu na samolot UTA.
Ostatecznie Paryż wycofał weto na wiadomość, że Libia jest gotowa wypłacić dodatkowe pieniądze. Oczekuje się, że po podpisaniu porozumienia, Francja i Libia zadeklarują wolę rozwijania stosunków dwustronnych.
pap, reuters


Szwecja
Wkrótce proces w sprawie morderstwa Anny Lindh
Z premedytacją czy w afekcie

Mihajlo Mihajlović - domniemany zabójca szwedzkiej minister spraw zagranicznych Anny Lindh, który przed kilkoma dniami przyznał się do zarzucanego mu czynu, w środę stanie przed sądem. Rozprawa nie zostanie odroczona z powodu zarządzenia dodatkowych badań psychiatrycznych, jak to zasugerował obrońca podejrzanego Peter Althin.
Prokurator Agneta Blidberg obstaje przy kwalifikacji czynu jako
samych odszkodowań dla krewnych ofiar zamachu na samolot &lt;name type="org"&gt;UTA&lt;/&gt;.<br>Ostatecznie &lt;name type="place"&gt;Paryż&lt;/&gt; wycofał weto na wiadomość, że &lt;name type="place"&gt;Libia&lt;/&gt; jest gotowa wypłacić dodatkowe pieniądze. Oczekuje się, że po podpisaniu porozumienia, &lt;name type="place"&gt;Francja&lt;/&gt; i &lt;name type="place"&gt;Libia&lt;/&gt; zadeklarują wolę rozwijania stosunków dwustronnych.<br>&lt;au&gt;pap, reuters&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;Szwecja&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Wkrótce proces w sprawie morderstwa &lt;name type="person"&gt;Anny Lindh&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Z premedytacją czy w afekcie&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;&lt;name type="person"&gt;Mihajlo Mihajlović&lt;/&gt; - domniemany zabójca szwedzkiej minister spraw zagranicznych &lt;name type="person"&gt;Anny Lindh&lt;/&gt;, który przed kilkoma dniami przyznał się do zarzucanego mu czynu, w środę stanie przed sądem. Rozprawa nie zostanie odroczona z powodu zarządzenia dodatkowych badań psychiatrycznych, jak to zasugerował obrońca podejrzanego &lt;name type="person"&gt;Peter Althin&lt;/&gt;.&lt;/&gt;<br>Prokurator &lt;name type="person"&gt;Agneta Blidberg&lt;/&gt; obstaje przy kwalifikacji czynu jako
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego