Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Studia Socjologiczne
Nr: 4
Miejsce wydania: Wrocław
Rok: 1976
tych nawet tworach, które traktowane są zwykle jako najgłębszy wyraz jego świadomości i wolności twórczej - np. w sztuce.
Zreasumujmy poprzednie rozważania, próbując zrekonstruować Lévi-Straussowskie wyjaśnianie genezy kultury. Przodkowie ludzi żyli już w grupie społecznej. Posiadali określony mózg, o wykształconych już zasadniczych strukturach. W działaniu kierowali się głównie popędami i afektami. Jeżeli w jakiś sposób się komunikowali, to była to komunikacja za pomocą sygnałów traktowanych jako naturalne bodźce. W pewnym momencie pojawia się myślenie symboliczne. Uzależnione jest ono w zasadzie tylko od immanentnych praw mózgu, czyli od funkcjonowania przedtem już wykształconych nieświadomych struktur, choć - z drugiej strony - pojawienie się myślenia ma
tych nawet tworach, które traktowane są zwykle jako najgłębszy wyraz jego świadomości i wolności twórczej - np. w sztuce.<br>Zreasumujmy poprzednie rozważania, próbując zrekonstruować Lévi-Straussowskie wyjaśnianie genezy kultury. Przodkowie ludzi żyli już w grupie społecznej. Posiadali określony mózg, o wykształconych już zasadniczych strukturach. W działaniu kierowali się głównie popędami i afektami. Jeżeli w jakiś sposób się komunikowali, to była to komunikacja za pomocą sygnałów traktowanych jako naturalne bodźce. W pewnym momencie pojawia się myślenie symboliczne. Uzależnione jest ono w zasadzie tylko od immanentnych praw mózgu, czyli od funkcjonowania przedtem już wykształconych nieświadomych struktur, choć - z drugiej strony - pojawienie się myślenia ma
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!