Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 06.05
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Prostytutka w powszechnym przekonaniu to osoba pozbawiona czci, niezasługująca na godne traktowanie. Stawia się znak równości między handlem i prostytucją. Tak właśnie powstaje mechanizm podwójnych standardów. Tymczasem przestępstwo zostało popełnione, policja, zamiast doszukiwać się motywów, ma obowiązek ścigać sprawcę.

Tirówki przełamały tabu

Z początkiem lat 90., gdy salony masażu i agencje towarzyskie rozkwitały jak Polska długa i szeroka, bezsilni prokuratorzy i policjanci próbowali udowadniać, że masaż to usługa seksualna. Ścigali sutenerów, kuplerów, osoby trzecie czerpiące zyski z nierządu. Prostytucja nie była zakazana, obowiązywało powszechne przekonanie, że dziewczyny pracują, bo lubią.

- Paradoksalnie dopiero tirówki pomogły zmienić przekonania, a przede wszystkim przełamać tabu - mówi
Prostytutka w powszechnym przekonaniu to osoba pozbawiona czci, niezasługująca na godne traktowanie. Stawia się znak równości między handlem i prostytucją. Tak właśnie powstaje mechanizm podwójnych standardów. Tymczasem przestępstwo zostało popełnione, policja, zamiast doszukiwać się motywów, ma obowiązek ścigać sprawcę.<br><br>&lt;tit&gt;&lt;orig&gt;Tirówki&lt;/&gt; przełamały tabu&lt;/&gt;<br><br>Z początkiem lat 90., gdy salony masażu i agencje towarzyskie rozkwitały jak Polska długa i szeroka, bezsilni prokuratorzy i policjanci próbowali udowadniać, że masaż to usługa seksualna. Ścigali sutenerów, kuplerów, osoby trzecie czerpiące zyski z nierządu. Prostytucja nie była zakazana, obowiązywało powszechne przekonanie, że dziewczyny pracują, bo lubią.<br><br>- Paradoksalnie dopiero &lt;orig&gt;tirówki&lt;/&gt; pomogły zmienić przekonania, a przede wszystkim przełamać tabu - mówi
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego