Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kwietnik
Nr: 7
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
do mycia naczyń (1 łyżeczka na litr) lub denaturatu (4 łyżki na litr). Jeżeli mamy balkon lub ogródek, wynieśmy rośliny na zewnątrz i opryskajmy je środkiem chemicznym. Do zwalczania miseczników najlepiej nadaje się Actellic 50 EC, przędziorków zaś - Talstar 100 EC.

Tajemnicza maracuja
Owoce, słodkie lub kwaskowate, przypominają w smaku agrest, ale są bardzo aromatyczne i bogate w witaminę C oraz prowitaminę A. Można je zjadać na surowo, same lub w sałatkach z innymi owocami. Z owoców męczennicy otrzymuje się soki i napoje, sprzedawane pod egzotycznie brzmiącą nazwą maracuja lub granadilla.
Czasem na opakowaniu jest zamieszczone wyjaśnienie po niemiecku: Passionsfrucht, albo
do mycia naczyń (1 łyżeczka na litr) lub denaturatu (4 łyżki na litr). Jeżeli mamy balkon lub ogródek, wynieśmy rośliny na zewnątrz i opryskajmy je środkiem chemicznym. Do zwalczania miseczników najlepiej nadaje się Actellic 50 EC, przędziorków zaś - Talstar 100 EC.<br><br>&lt;tit1&gt;Tajemnicza maracuja&lt;/tit1&gt;<br>Owoce, słodkie lub kwaskowate, przypominają w smaku agrest, ale są bardzo aromatyczne i bogate w witaminę C oraz prowitaminę A. Można je zjadać na surowo, same lub w sałatkach z innymi owocami. Z owoców męczennicy otrzymuje się soki i napoje, sprzedawane pod egzotycznie brzmiącą nazwą maracuja lub granadilla.<br>Czasem na opakowaniu jest zamieszczone wyjaśnienie po niemiecku: Passionsfrucht, albo
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego