Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Techniczny
Nr: 2
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1970
lat, czyli nieznacznie dłużej niż okres samych studiów.
System z wielodostępem umożliwia wykorzystanie w celach nauczania tych samych programów, które służą w pracy zawodowej aktualnie czynnej generacji specjalistów różnych dziedzin, a więc programów o najwyższym poziomie naukowo-technicznym. Dzięki temu systemowi dokonuje się niezbędne sprzężenie pomiędzy nauką i praktyką.
Porównując aktualny stan elektronicznej techniki obliczeniowej w Polsce z rozwojem systemów time-shearing, mając na uwadze, że większość naszych, niezbyt licznych, komputerów, nie odpowiada aktualnemu standardowi światowemu - można zaryzykować twierdzenie, że moc obliczeniowa jednego dużego ośrodka z wielodostępem i transmisją danych mogłaby w całości pokryć nasze dotychczasowe potrzeby.
Dlatego uważam, że nie
lat, czyli nieznacznie dłużej niż okres samych studiów.<br>System z wielodostępem umożliwia wykorzystanie w celach nauczania tych samych programów, które służą w pracy zawodowej aktualnie czynnej generacji specjalistów różnych dziedzin, a więc programów o najwyższym poziomie naukowo-technicznym. Dzięki temu systemowi dokonuje się niezbędne sprzężenie pomiędzy nauką i praktyką.<br>Porównując aktualny stan elektronicznej techniki obliczeniowej w Polsce z rozwojem systemów time-shearing, mając na uwadze, że większość naszych, niezbyt licznych, komputerów, nie odpowiada aktualnemu standardowi światowemu - można zaryzykować twierdzenie, że moc obliczeniowa jednego dużego ośrodka z wielodostępem i transmisją danych mogłaby w całości pokryć nasze dotychczasowe potrzeby.<br>Dlatego uważam, że nie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego