Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie i Nowoczesność
Nr: 553
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1981
tego listu. Oto w 1957 roku z kolei - będąc już członkiem Samorządu Robotniczego na Żeraniu - opublikowaniem w gazecie zakładowej pewne "przemyślenia oddalone", odniesione do sprawy funkcjonowania naszego ówczesnego samorządu fabrycznego. Kiedy wczoraj szperałem sobie w archiwum domowym, odnalazłem ten artykuł. Trochę mnie zatkało i zastanowiło, czy on czasami nie jest aktualny obecnie?
Załączam odbitkę tego materiału Panu Redaktorowi do odpowiedniego wykorzystania. Może znowu - przepraszam za drugie już marudzenie - w formie pewnego przedruku, znowu jako głos szarego człowieka, przodka obecnych trzydziestolatków, znaczy rówieśników Marksa i Engelsa, kiedy formułowali Manifest Komunistyczny.

KAŻDEMU WEDŁUG JEGO PRACY
Na początku był centralizm. Potem powstały drobne rybki
tego listu. Oto w 1957 roku z kolei - będąc już członkiem Samorządu Robotniczego na Żeraniu - opublikowaniem w gazecie zakładowej pewne "przemyślenia oddalone", odniesione do sprawy funkcjonowania naszego ówczesnego samorządu fabrycznego. Kiedy wczoraj szperałem sobie w archiwum domowym, odnalazłem ten artykuł. Trochę mnie zatkało i zastanowiło, czy on czasami nie jest aktualny obecnie?<br> Załączam odbitkę tego materiału Panu Redaktorowi do odpowiedniego wykorzystania. Może znowu - przepraszam za drugie już marudzenie - w formie pewnego przedruku, znowu jako głos szarego człowieka, przodka obecnych trzydziestolatków, znaczy rówieśników Marksa i Engelsa, kiedy formułowali Manifest Komunistyczny.&lt;/&gt;<br><br> &lt;div type="art"&gt;&lt;tit&gt;KAŻDEMU WEDŁUG JEGO PRACY&lt;/&gt;<br> &lt;intro&gt;Na początku był centralizm. Potem powstały drobne rybki
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego