Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 2918
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 2001
bo przyjmuję odpowiedzialność za to, co robię. To jest zawsze "the best of Mirosław Bałka".
Rozmawiał

Stach SzabŁowski

Loża
Zaorski

Jak ratować telewizję

Wiele lat nie zabierałem oficjalnie głosu w sprawie TVP SA, zdając sobie sprawę z niezręcznej sytuacji: jako ostatni przewodniczący Komitetu ds. Radia i Telewizji byłem jednym z akuszerów telewizji publicznej. Teraz ośmielam się zabrać głos z trzech ważnych powodów.
Po pierwsze: mam do Telewizji Polskiej sentyment. Od 30 lat w różnym charakterze (reżyser, scenarzysta, producent, prezes, gość programów) starałem się firmie pomagać, na co są poważne dowody, od nagród poczynając, na oglądalności kończąc.
Po drugie: telewizja publiczna, o
bo przyjmuję odpowiedzialność za to, co robię. To jest zawsze "&lt;q&gt;the best of Mirosław Bałka&lt;/&gt;".&lt;/&gt;<br>Rozmawiał <br>&lt;page nr=10&gt;<br>&lt;au&gt;Stach SzabŁowski&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art" sub="culture" sex="m"&gt;&lt;tit&gt;Loża&lt;/&gt; <br>&lt;au&gt;Zaorski&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Jak ratować telewizję&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Wiele lat nie zabierałem oficjalnie głosu w sprawie TVP SA, zdając sobie sprawę z niezręcznej sytuacji: jako ostatni przewodniczący Komitetu ds. Radia i Telewizji byłem jednym z akuszerów telewizji publicznej. Teraz ośmielam się zabrać głos z trzech ważnych powodów.&lt;/&gt;<br>Po pierwsze: mam do Telewizji Polskiej sentyment. Od 30 lat w różnym charakterze (reżyser, scenarzysta, producent, prezes, gość programów) starałem się firmie pomagać, na co są poważne dowody, od nagród poczynając, na oglądalności kończąc.<br>Po drugie: telewizja publiczna, o
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego