Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.22
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
czworonoga. Naukowcy przewidują, że klonowanie psów i kotów będzie możliwe już za kilka lat.
Według Jaroslava Petra z czeskiego Badawczego Instytutu Hodowli Zwierząt szybciej pojawi się możliwość klonowania kotów niż psów. Za kilka tysięcy koron (czyli kilkaset złotych polskich) w brneńskim banku będzie można izolować DNA zwierzęcia z komórek skóry albo z komórek pobieranych z jamy gębowej zwierzęcia. Takie próbki DNA, będące nośnikiem informacji genetycznej, zostaną następnie zamrożone i będą przechowywane.
Na świecie istnieją już banki genetyczne zwierząt. W większości przypadków służą one do przechowywaniu genetycznych informacji o gatunkach zagrożonych lub już wymartych.
(PAP)Firma hrabiego doręcza kanapki

kulinaria Jedenasty hrabia
czworonoga. Naukowcy przewidują, że klonowanie psów i kotów będzie możliwe już za kilka lat.<br>Według Jaroslava Petra z czeskiego Badawczego Instytutu Hodowli Zwierząt szybciej pojawi się możliwość klonowania kotów niż psów. Za kilka tysięcy koron (czyli kilkaset złotych polskich) w brneńskim banku będzie można izolować DNA zwierzęcia z komórek skóry albo z komórek pobieranych z jamy gębowej zwierzęcia. Takie próbki DNA, będące nośnikiem informacji genetycznej, zostaną następnie zamrożone i będą przechowywane.<br>Na świecie istnieją już banki genetyczne zwierząt. W większości przypadków służą one do przechowywaniu genetycznych informacji o gatunkach zagrożonych lub już &lt;orig&gt;wymartych&lt;/&gt;.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Firma hrabiego doręcza kanapki&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;kulinaria&lt;/&gt; Jedenasty hrabia
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!