Typ tekstu: Książka
Autor: Janusz Tazbir
Tytuł: Silva rerum historicarum
Rok: 2002
schronienia i w Polsce, a nawet przetrwało w niej pogaństwo, to jednak wychodzi to na chwałę Stwórcy. Podobnie bowiem jak różnice w przyrodzie nic światu nie szkodzą, a z rozmaitych dźwięków rodzi się piękna harmonia, tak i wielość sekt działających na terenie Rzeczypospolitej nie stwarza żadnego zagrożenia.
Wręcz przeciwnie nawet, albowiem daje sposobność do ścierania się różnych poglądów, co wychodzi z pożytkiem dla "rozumów gorących katolików".
Nic nam nie wiadomo, aby streszczona powyżej broszura znalazła się na indeksie kościelnym, a autor poza nawiasem zgromadzenia ojców franciszkanów, choć jego poglądy pozostawały w wyraśnej dysharmonii z ogólnym tonem ówczesnej propagandy katolickiej.
Nie mogła
schronienia i w Polsce, a nawet przetrwało w niej pogaństwo, to jednak wychodzi to na chwałę Stwórcy. Podobnie bowiem jak różnice w przyrodzie nic światu nie szkodzą, a z rozmaitych dźwięków rodzi się piękna harmonia, tak i wielość sekt działających na terenie Rzeczypospolitej nie stwarza żadnego zagrożenia.<br>Wręcz przeciwnie nawet, albowiem daje sposobność do ścierania się różnych poglądów, co wychodzi z pożytkiem dla "rozumów gorących katolików".<br>Nic nam nie wiadomo, aby streszczona powyżej broszura znalazła się na indeksie kościelnym, a autor poza nawiasem zgromadzenia ojców franciszkanów, choć jego poglądy pozostawały w wyraśnej dysharmonii z ogólnym tonem ówczesnej propagandy katolickiej.<br>Nie mogła
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!