Typ tekstu: Książka
Autor: Włodarczyk Jarosław
Tytuł: Wędrówki niebieskie 3
Rok: 1999
Czasu i dzięki temu nauczył się w sposób nieskrępowany, choć ścisły, używać swej wyobraźni. Rozumiejąc jednak istotę rzeczy, zarówno Eddington, jak i inni współcześni mu uczeni nie potrafili jeszcze opisać dokładnie reakcji zachodzących we wnętrzu Słońca. Brakowało jednego dziesięciolecia, by poziom fizyki jąder atomowych sięgnął ostatecznie gwiazd.
Wehikuł czasu
Gwiezdna alchemia narodziła się w latach 1938-39. Hans A. Bethe i Charles L. Critchfield w USA oraz, niezależnie od nich, Carl F. von Weizsäcker w Niemczech odgadli przebieg procesów, które we wnętrzach gwiazd przeobrażają wodór w hel. W pewnym sensie gwiazdy stały się dla astronomów przezroczyste.
Teraz można już było zajrzeć
Czasu i dzięki temu nauczył się w sposób nieskrępowany, choć ścisły, używać swej wyobraźni. Rozumiejąc jednak istotę rzeczy, zarówno Eddington, jak i inni współcześni mu uczeni nie potrafili jeszcze opisać dokładnie reakcji zachodzących we wnętrzu Słońca. Brakowało jednego dziesięciolecia, by poziom fizyki jąder atomowych sięgnął ostatecznie gwiazd.<br>Wehikuł czasu<br>Gwiezdna alchemia narodziła się w latach 1938-39. Hans A. Bethe i Charles L. Critchfield w USA oraz, niezależnie od nich, Carl F. von Weizsäcker w Niemczech odgadli przebieg procesów, które we wnętrzach gwiazd przeobrażają wodór w hel. W pewnym sensie gwiazdy stały się dla astronomów przezroczyste.<br>Teraz można już było zajrzeć
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego